Contacts

92 Bowery St., NY 10013

thepascal@mail.com

+1 800 123 456 789

Jak nam pomóc?

1.

Przekaż nam 1,5% podatku

Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek

KRS 0000449181

W tym roku procent został zwiększony do 1,5%, ale równocześnie z powodu podniesionej kwoty wolnej od podatku znacznie więcej osób nie będzie się rozliczać, więc też nie będzie mogło podarować swojego 1,5%. 

Dlatego tak ważne jest, by nie zapomnieć przekazać swojej darowizny.  

Nasza fundacja utrzymuje się wyłącznie z darowizn, w tym w dużej mierze z procenta podatników.  

Od 10 lat ratujemy koty, zapewniamy im opiekę i szukamy im nowych domów. Nasi wolontariusze wkładają całe serca w opiekę nad kotami – od karmienia po szorowanie podłóg w Domu Kota. Co miesiąc walczymy o przetrwanie, ale wszystkie koty są tego warte! 

Prosimy, pamiętaj o nas!

Na co przeznaczymy Twój 1,5%?

Przede wszystkim darowizny przeznaczamy na utrzymanie naszych kotów: czynsz, karmę, wydatki weterynaryjne. Dzięki 1% co roku staramy się przeznaczyć choć część na niezbędny nowy sprzęt: klatki kennelowe, transportery, klatki łapki, sprzęt AGD itp. Twój 1,5% na pewno też pomoże w razie niespodziewanych zdarzeń.

Przekaż nam swoje 1,5%

Jak w najprostszy sposób złożyć PIT?

To proste i zajmuje dosłownie 5-10 minut!

1. Wystarczy wejść na rządową stronę:

www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

2. Zalogować się (np. przez profil zaufany) 

3. Wybrać “Złóż PIT”.

4. Wybrać organizację, którą chce się wesprzeć, czyli nas 🙂 Wystarczy wpisać numer KRS: 0000449181

5. Potwierdzić składanie dokumentu i to wszystko!

Dziękujemy! <3

 

2.

Darowizna rzeczowa

Jako fundacja mamy pod opieką wyłącznie koty. Opiekujemy się nimi zgodnie z najnowszą wiedzą oraz sprawdzonymi standardami, dlatego lista potrzebnych rzeczy jest krótka i mocno sprecyzowana :).
 
Dary możesz przekazać nam osobiście po wcześniejszym umówieniu się z naszymi wolontariuszami. 
 
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Karmy

KARMA MOKRA: nasze koty są żywione głównie mokrą karmą wysokomięsną oraz BARFem. Przyjmiemy też suplementy do robienia BARFa takie jak: olej Omega LunderLand, tran z wątroby dorsza Lunderland, Tokovit 200 lub 370, sól himalajska niejodowana, algi morskie Lunderland, drożdże browarnicze Pokusa, Tauryna. 

KARMA SUCHA: nasi podopieczni raczej nie jedzą suchej karmy, ale mamy pod opieką karmicieli kotów zdziczałych, którym w miarę możliwości pomagamy dostarczając karmę, dlatego suchą karmę również przyjmujemy. Nasi karmiciele kotów to zazwyczaj osoby o skromnych budżetach,dlatego staramy się im dawać lepsze jedzenie dla kociaków. 

Żwirek

Przyjmiemy drewniany pellet opałowy, żwirek drewniany zbrylający np. CatsBest, Greenwoods Plant Fibre, Tymek/Timon lub Benek Corn bezzapachowy. 

Jeśli kupujecie żwirek dla naszych kotów prosimy, nie kupujcie żwirku silikonowego. Jest on mało higieniczny i niekomfortowy dla kotów. 

Kuwety

Chętnie przyjmiemy każdą ilość kuwet, zarówno tych krytych jak i odkrytych, małych oraz dużych.

 

Transportery

Transportery to u nas dość deficytowy towar, który jest często w użyciu. Jeśli chcecie podarować naszym kotom transportery, to pamiętajcie by były w 100% sprawne. 

W trosce o bezpieczeństwo naszych kotów nie przyjmujemy transporterów uszkodzonych oraz niekompletnych. 

Jeśli planujesz zakup celowo dla naszych kociaków to najlepiej się sprawdzają transportery Gulliver 2 i 3 🙂

Zabawki dla kotów

Nasze koty uwielbiają się bawić, dlatego przyjmiemy każdą ilość myszek, wędek, piłeczek. Nie pogardzimy też drapaczkami z tektury i innymi kocimi gadżetami 🙂 

 

Leki i suplementy

Z racji na charakter działań zawsze przydadzą nam się preparaty na pasożyty, możecie je zakupić u lekarza weterynarii i podarować naszym kotom. Przyjmiemy tabletki na odrobaczenie Milpro/Milbemax oraz krople o szerokim spektrum działania: Vectra 3D kot, NexGard Combo kot, Stronghold, Broadline, Advocate Kot, Profender Kot.

Z suplementów zawsze  przydadzą się probiotyki – BioProtect kapsułki i pasta, Pro-Kolin Pasta, FloraBalance, FloraDefense, FortiFlora. 

Środki czystości

Nasze koty są trochę jak małe dzieci – dużo brudzą 😉 Potrzebujemy więc dużo środków czystości. Zawsze i w każdej ilości przyjmiemy: chłonne ręczniki papierowe, rękawiczki jednorazowe, proszek do prania, kostki do zmywarki, płyn do naczyń, płyn do podłóg, chusteczki typu Presto, najtańsze gąbeczki do naczyń, mydło w płynie, podkłady higieniczne w różnych rozmiarach, Virkon, Kret do udrażniania rur.

Inne

Jeśli masz coś, co chcesz nam podarować, ale nie wiesz czy nam się przyda, napisz do nas! Czasami przydają się rzeczy nieoczywiste :).

3.

Darowizna finansowa

Jako fundacja utrzymujemy się wyłącznie z darowizn finansowych od prywatnych darczyńców. Nie otrzymujemy żadnych dotacji od państwa czy miasta. Dlatego tak bardzo liczy się dla nas każdy grosz!

Darowizny finansowe przeznaczamy na wynajem domu kota (czynsz), opiekę weterynaryjną oraz na bieżące utrzymanie kotów – karmę, żwirek, leki i niezbędny sprzęt. 

Jeśli znajdzie się większy budżet, przeznaczamy go na sprzęt typu klatki łapki, klatki kennelowe, transportery itp. 

Często pojawiają się też nieprzewidziane wydatki np. potrzeba zakupu nowej pralki, usterki czy większe wydatki związane z poważniejszą akcją ratowniczą.

Jeśli chcesz nas wesprzeć finansowo, konto naszych kotów otwiera się przed Tobą: 

 

Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek

57 1240 1747 1111 0010 5004 6888
Tytułem: Darowizna na cele statutowe 

PayPal: fundacja@klebek.org

P.S. Darowiznę przelewem na konto możesz odliczyć od podatku w rocznym sprawozdaniu finansowym! 

4.

Wolontariat

Chciałbyś zrobić coś dobrego dla potrzebujących zwierzaków, ale wydaje Ci się, że nie masz czasu, możliwości i odpowiednich umiejętności? Mylisz się. Masz  wszystko. Oto główne formy wolontariatu, które możemy Ci zaproponować:

Dyżury odbywają się dwa razy dziennie (przed południem i wieczorem), a każdy z nich polega na zabawie z kotami, karmieniu i sprzątaniu kuwet. Jeden dyżur trwa od 2 do 3 godzin. Kociarnia znajduje się na Grunwaldzie, w okolicach Cmentarza Junikowskiego. Miejsce jest bardzo dobrze skomunikowane, dojeżdżają tu tramwaje i autobusy. Grafiki dyżurów ustalamy pod koniec tygodnia na tydzień następny. Każdy wolontariusz ma możliwość ruchomego wybierania dni i godzin dyżurowania i każdorazowego dostosowywania ich do innych obowiązków.

W Domu Kota przebywa zazwyczaj od 30 do 50 kotów.  Większość z nich jest oswojona i czeka w tym miejscu na adopcję. Koty te potrzebują częstego kontaktu z człowiekiem: głaskania i zabaw. Dzięki temu szybciej się socjalizują i mają większe szanse na szybkie znalezienie opiekunów. Część kotów jest dzika – przebywają w Domu Kota ze względu na konieczność leczenia lub sterylizacji i mieszkają tam aż do czasu pełnego wyzdrowienia. Umieszczamy je w specjalnych, dużych klatkach wystawowych.

Zadania na dyżur to sprzątanie (m.in. czyszczenie kuwet, klatek, zamiatanie i mycie podłogi), karmienie kociaków, zabawa i socjalizacja kotów, które tego wymagają. Z racji na charakter wolontariatu i bezpośredni kontakt z kotami, które nie zawsze są oswojone, szukamy wyłącznie osób pełnoletnich. 

Jeśli interesuje Cię taka forma wolontariatu, napisz do nas mail fundacja@klebek.org lub odezwij się przez FB 🙂 

Jeśli chciałbyś pomóc nam w opiece nad wolno żyjącymi kotami, napisz do nas i dowiedz się, gdzie konkretnie możesz to zrobić. Wskażemy miejsca i formę wsparcia, która najbardziej się tam przyda.

Stale doglądamy kilku kocich stad, żyjących w różnych częściach Poznania. Dbamy o to, żeby zwierzęta te miały schronienie, jedzenie oraz opiekę weterynaryjną. Stale monitorujemy też ich populację. Wszystkie zwierzęta są poddawane sterylizacji i kastracji, aby zapobiec nadmiernemu i niepotrzebnemu powiększaniu się stad. Zimą budujemy dla nich specjalne styropianowe domki, które pozwalają przetrwać im najcięższe mrozy.

Czasem chory kot wymaga wizyty u weterynarza. Wspaniale wtedy mieć numer telefonu zmotoryzowanej osoby, która zaoferuje transport – z Domu Kota lub domu tymczasowego do lecznicy oraz z powrotem. Tak niewiele, a dla nas to wielka pomoc.

Staramy się promować nasze działania na imprezach odwiedzanych przez miłośników kotów. Mamy wtedy okazję zaprezentować koty oczekujące na dom, opowiedzieć poznaniakom o tym co robimy, zgromadzić środki na dalszą działalność. Jeśli nasze cele są Ci bliskie, a jednocześnie dobrze czujesz się w kontaktach z ludźmi, zapraszamy – pomóż nam przekonać kolejne osoby, że warto pomagać zwierzętom. Niech nas zobaczą!

Jesteś grafikiem/graficzką? Masz żyłkę do promocji? A może żaden darczyńca nie będzie w stanie oprzeć się sile Twojej perswazji? Niezależnie od talentu, którym dysponujesz, na pewno wspólnie znajdziemy sposób, aby spożytkować Twój talent.

Czekamy na Ciebie! Zapraszamy do kontaku!

5.

Dom tymczasowy

Dom tymczasowy (DT) to miejsce, najczęściej prywatne mieszkanie, w którym kot, zamiast trafiać do schroniska, mieszka do czasu adopcji czyli znalezienia mu domu stałego. My  nazywamy to kocią rodziną zastępczą

Jak zostać domem tymczasowym ?

Jeśli chcesz zostać domem tymczasowym naszej fundacji, możesz się z nami skontaktować mailowo: fundacja@klebek.org lub telefonicznie z naszą wolontariuszką: 601-081-188/504-803-311.

 

Podjąłem/am decyzję, że chcę być DT, jak mam się przygotować ?

Wszystko zależy od tego czy już kiedyś pod Twoim dachem mieszkał kot, czy w domu są inne zwierzęta oraz jakie masz warunki mieszkaniowe. Zostanie domem tymczasowym to ważna decyzja, którą trzeba przemyśleć  oraz przedyskutować z wszystkimi mieszkańcami. Nasza fundacja stara się dobierać koty do charakteru danego domu,  dlatego ważny jest kontakt z nami.

Kot trafia do mnie, kto go utrzymuje?

Wszystko zależy od inicjatywy DT. Fundacja utrzymuje całkowicie swoje koty, zapewnia jedzenie, żwirek, opiekę weterynaryjną oraz wszystko co jest niezbędne do opieki nad kotem. Jeśli dom tymczasowy chce sam kupować karmę czy żwir, to  ma taką możliwość. Wszystko jest kwestią do ustalenia 

Jak możesz pomóc
Wirtualna adopcja

NIE MOŻESZ REALNIE ? ADOPTUJ WIRTUALNIE 🙂 

Nie możesz przyjąć żadnego z Kłębkowych kotów pod swój dach, a jednak Twoje serce szczególnie mocno bije dla któregoś z nich?

Jest na to sposób! 
Adopcja wirtualna pozwala Ci objąć wybranego kota opieką na odległość. Jak to zrobić?

Wystarczy, że przekażesz swojemu ulubieńcowi stałe, miesięczne wsparcie w wysokości 50 zł. My odwdzięczymy się systematycznymi informacjami o tym, jak miewa się Twój wybraniec. Co miesiąc znajdziesz też w swojej skrzynce mailowej kilka jego zdjęć. Poza tym, Twoje imię jako wirtualnego opiekuna znajdzie się na naszej stronie internetowej w opisie Twojego wybrańca

Dzięki wsparciu wirtualnego opiekuna możemy zapłacić za opiekę weterynaryjną, karmę oraz żwirek dla wybranego kota. Mając gwarancję Twojej stałej pomocy, łatwiej nam jest podjąć decyzję o objęciu opieką kolejnego potrzebującego kota.

Jeśli chcesz zostać wirtualnym opiekunem, wystarczy że napiszesz do nas maila kto jest Twoim wybrankiem, a następnie wykonasz przelew zatytułowany:

Darowizna dla ….. (tu imię kota) – za miesiąc …. (tu nazwa miesiąca) * 
Dane do przelewu: 
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek, nr konta 57 1240 1747 1111 0010 5004 6888

I gotowe – Twój wirtualny podopieczny już mruczy z wdzięczności!

6.

Sterylizacja kotów zdziczałych

Od początku naszych działań skupiamy się na kastracji kotów miejskich potocznie nazywanych kotami wolno żyjącymi czy też zdziczałymi. Posiadamy do ich odłowu specjalny sprzęt oraz umiejętności. Koty po zabiegach wracają na miejsce swojego bytowania a tym, które rokują na oswojenie szukamy domu. Kastracja wycisza populacje kotów bezdomnych dzięki czemu rodzi się coraz mniej niechcianych kociąt, które i tak w większości umierają znaim osiągną dorosłość. 

Jeśli dokarmiasz koty zdziczałe i potrzebujesz je wykastrować napisz do nas – fundacja@klebek.org

Wesprzyj nas przez skarbonkę na ratujemyzwierzaki.pl/klebek