Contacts

92 Bowery St., NY 10013

thepascal@mail.com

+1 800 123 456 789

O Kłębku

Fundacja powstała 30 stycznia 2013 roku. 
W Poznaniu było wtedy 7 stopni Celsjusza, wiatr wiał z prędkością 17 km/h, a meteorologowie zapowiadali mgły i przelotne deszcze. Kiepska pogoda dla bezdomnych kotów… 
 

Powstanie fundacji poprzedziła trzyletnia działalność nieformalnej grupy wolontariuszy, skupionej wokół pomocy bezdomnym, wolno żyjącym kotom w Poznaniu i okolicach. Pomogliśmy w tym czasie ponad setce zwierząt. Z tej działalności zrodziła się Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek, która kontynuuje te działania i zamierza je rozwijać o nowe obszary – przede wszystkim o edukację ekologiczną i humanitarną dzieci i młodzieży oraz o promocję wolontariatu na rzecz zwierząt.

Nasza fundacja działa na rzecz pomocy bezdomnym zwierzętom w Poznaniu – głównie wolno żyjącym, miejskim kotom, które sterylizujemy, leczymy, dokarmiamy oraz obejmujemy wszelką inną konieczną opieką. Zajmujemy się także adopcjami kotów, trafiających pod naszą opiekę – takich, które się przybłąkały oraz takich, których obecność w swojej okolicy zgłaszają nam mieszkańcy miasta.

Nasza misja: Podniesienie poziomu endorfin u poznańskiej populacji bezdomnych kotów. Podniesienie poziomu empatii na ich los wśród mieszkańców Poznania.

Co robimy?

Działamy, by los bezdomnych, porzuconych i skrzywdzonych zwierząt zmieniać na szczęśliwszy.

Zajmujemy się głównie opieką nad kotami, zamieszkującymi liczne zakamarki Poznania. Staramy się trzymać w ryzach ich populację w mieście. Leczymy je, karmimy, budujemy dla nich specjalne domki, szukamy opiekunów tym, które wykazują szczególną sympatię do ludzi. Jednym słowem: full service.

Jednocześnie stawiamy sobie ambitny cel rozbudzenia u poznaniaków świadomości ekologicznej. Chcemy przypomnieć mieszkańcom miasta, że piwniczne koty, gołębie dokarmiane przez sąsiadkę czy hałasujące pod blokiem sroki, to nie szkodniki, jak często się je postrzega, tylko część przyrody – i to przez duże P. Naszym zdaniem zasługuje ona na szacunek bez względu na to czy przybiera formę majestatycznego żubra w puszczy, czy kota czmychającego przez osiedlowy trawnik.

Ratujemy i leczymy koty

Dajemy schronienie i szukamy domów

Opiekujemy się dzikimi kotami

Edukujemy

Przyjaciele Kłębka

Dokumenty

Statut fundacji i sprawozdania

Nasze sprawozdania są zamieszczone w bazie Narodowego Instytutu Wolności oraz w wyszukiwarce KRS. 

Łatwo je znajdziesz wpisując nasz numer KRS 0000449181

Sprawozdania OPP

https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu