Contacts

92 Bowery St., NY 10013

thepascal@mail.com

+1 800 123 456 789

Zasady adopcji

Adopcja kota

Proces adopcji w 4 krokach

1. Rozmowa wstępna

Podczas wstępnej rozmowy dowiesz się więcej o kocie, którego chciałbyś adoptować. Z przekazanych przez Ciebie informacji możemy też zaproponować innego kota, który może lepiej do Ciebie pasować  Podczas tej rozmowy pytamy też o warunki, jakie chcesz kotu zapewnić. Prosimy też o wypełnienie ankiety adopcyjnej, którą znajdziesz w linku poniżej:

2. Spotkanie zapoznawcze z kotem

Jeśli pierwszy etap przebiegł pomyślnie, umawiamy się na spotkanie zapoznawcze z wybranym kotem, gdzie będziecie mieli okazję poznać go osobiście. Nasi wolontariusze odpowiedzą na Wasze pytania.

3. Wizyta w domu

Podczas wizyty poznajemy Was jako przyszłych opiekunów. Sprawdzamy w jakich warunkach będzie żył nasz podopieczny. Zapoznajemy Was też z umową adopcyjną. Na tym etapie odpowiadamy również na wszelkie Wasze pytania związane z opieką nad kotem, w tym np.o niezbędną wyprawkę dla kota, zabezpieczenia okien, profilaktykę weterynaryjną.

4. Przekazanie kota i podpisanie umowy adopcyjnej

Jeśli wynik spotkania jest pozytywny dla obu stron umawiamy się na termin przekazania kota. Wtedy podpisujemy też umowę adopcyjną.

Myślisz o adopcji? Zastanów się, czy:

  • możesz zapewnić kotu karmę, zaspokajającą jego potrzeby zdrowotne i wiekowe,
  • możesz zapewnić kotu podstawową opiekę weterynaryjną taką jak: odrobaczenie, szczepienie, odpchlenie oraz w razie choroby przeznaczy pieniądze na leczenie,
  • będziesz mieć czas w ciągu dnia na zabawę, głaskanie czy czesanie kota,
  • podczas wyjazdu lub choroby będziesz mieć możliwość zapewnienia kotu odpowiedniej opieki,
  • możesz zabezpieczyć okna dla kota niewychodzącego,
  • masz świadomość, że kot dożywa nawet 20 lat i nie jest zabawką dla dziecka.
Kocia Wyprawka

Dlaczego mamy takie standardy?

Wiele z naszych kotów ma spory bagaż doświadczeń: ludzką przemoc, choroby, walkę o przetrwanie. Znając kocią psychikę doskonale wiemy, jak ważna jest dla nich stabilizacja oraz poczucie bezpieczeństwa. Naszym podopiecznym poświęcamy prywatny czas, leczymy i często walczymy o ich życie. Kochamy je tak, jak nasze własne koty. Nasi podopieczni często mieszkają w naszych domach, śpią z nami, są częścią naszego życia. Przywiązujemy się do nich i chcemy dla nich jak najlepiej. Zawsze robimy wszystko, by znalazły domy, w których będą bezpieczne i szczęśliwe.